Toyota

Silniki Toyota

Kategoria: Silniki benzynowe

Silniki Toyota są stosowane w samochodach marki

Toyota Japońska marka samochodów znana z niezawodności oraz wysokiej jakości produktów. W ofercie firmy znajdziemy samochody małe, klasy średniej jak również auta typu SUV. Ekskluzywną odmianą jest maraka Lexus, tu Toyota postawiał na najwyższą jakość i stanęła w szranki z takimi markami jak Jaguar, Mercedes, BMW. Lexus bardzo dobrze przyjął się w Stanach Zjednoczonych tam jest zdecydowanie szerszy rynek i zapotrzebowanie na auta tej klasy.

Jednak sztandarowym produktem Toyoty jest Corolla która przez wiele lat plasuje się w czołówce samochodów pod względem sprzedaży a co najważniejsze bezawaryjności.

Silnik w modelach Toyoty są uważane za nie zniszczalne, potrafią przy odpowiednim użytkowaniu pokonać kilkaset tysięcy kilometrów bez usterki. Większość silników jest na bezobsługowym mechanizmie rozrządu, co zmniejsza koszty serwisowania oraz ewentualnej awarii. Oznaczenia jakie znajdziemy pod maskami benzynowych jednostek to VVT-i, najbardziej popularnymi silnikami są 1.3VVT-i Toyota Yaris1.6VVT-i Toyota Corolla 1.8VVT-i Toyota Avensis, wszystkie posiadają wtrysk wielopunktowy, a co za tym idzie bardzo dobrze znoszą instalację LPG.

Wybierz silnik i dodaj opinię